Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten odbył się 24 listopada. Uczniowie klas 0-III mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dowiedzieliśmy się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Następnie uczniowie odgadywali nazwy misiów z różnych bajek. Podczas tych zabaw został również rozstrzygnięty konkurs plastyczno- literacki pod hasłem „Mój przyjaciel miś”.

I miejsce - Katarzyna Witkowska, kl. III

II miejsce - Patrycja Jaworska, kl. II

III miejsce - Blanka Tuzimek, kl. O

Wyróżnieni zostali: Wiktor Stankowski, Helena Tomczak, Zofia Kowalczyk, Pola Warchoł, Miłosz Lipiec i Iga Skorża.

Po ogłoszeniu wyników zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z pluszowymi misiami. Dzień ten był dla uczniów pełen pozytywnych emocji. Wzięliśmy udział w obchodach tego święta, ponieważ doceniamy rolę misia w życiu większości z nas. Miś z pewnością nie raz był naszym kompanem w zabawie, a nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężać trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu.

Organizatorzy:

Kinga Przytuła