OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Administratorem Twoich danych jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Bardzicach, Bardzice 2c, 26-624 Kowala. Nasz e-mail: sekretariat@pspbardzice.szkolnastrona.pl, a  numer telefonu 48 3221536.

Inspektorem Ochrony Danych w naszej placówce jest Katarzyna Fryczkowska, z którą skontaktujesz się mailem (info@abi.radom.pl).

Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze świadczeniem usług opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych. Podstawą naszego działania jest ustawa z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe, ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej, ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela oraz akty wykonawczych do ww. ustaw. Prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki wynika z tych przepisów. Twoje dane pozyskaliśmy na etapie rekrutacji do szkoły. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązku prawnego, który na nas spoczywa

Jeżeli wyrazisz zgodę na  przetwarzanie danych dotyczących Twojego wizerunku, podstawą naszego działania będzie także Twoja zgoda. Działamy w tym przypadku w naszym prawnie uzasadnionym interesie. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać wydaną nam zgodę.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale chcemy udostępnić je  naszemu organowi nadzorczemu Urzędowi Gminy w Kowali, towarzystwu ubezpieczeniowemu, PLATFORMA strony internetowej www.pspbardzice.szkolnastrona.pl. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązku prawnego, który na nas spoczywa.

W trosce o bezpieczeństwo zasobów szkoły informujemy Cię, że będziemy monitorować jej siedzibę z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o prawnie uzasadniony interes realizowany przez nas jako administratora.

Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi na terenie naszego kraju, do momentu ustania przewarzania w celach planowania biznesowego związanego z organizacją funkcjonowania szkoły lub w przypadku zgody na przetwarzanie wizerunku do czasu odwołania przez Ciebie zgody.

Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych, a także sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też złożyć sprzeciw wobec przekazania Twoich danych do podmiotów wskazanych wyżej, które uczestniczą i wspierają nas w realizacji obowiązków i uprawnień, ale w takim przypadku realizacja celu związanego z zatrudnieniem nie będzie możliwa. Masz także prawo złożenia skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

Administrator Danych Osobowych