Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

W dniu 21.03.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.  W tym dniu uczniowie zamienili swoje plecaki na inny ekwipunek. Wiaderka, walizki, futerały to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka! Czy to było zabawne? - Oczywiście! I o to chodziło! Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje. Tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole utożsamialiśmy się z osobami mającymi Zespół Dawna. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły założyli kolorowe skarpetki - nie do pary?. Zakładając kolorową skarpetkę zwrócili na siebie uwagę, a tym samym skierowali uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Pedagog szkolny przeprowadził zajęcia, podczas których po obejrzeniu filmu z osobami z Zespołem Downa uczniowie podnieśli swoją świadomość na temat życia i potrzeb tych osób.