Szkolne Jasełka

3 stycznia 2024 roku odbyły się szkolne jasełka. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: I, II, IV, V,VII i VIII oraz członkowie SK Caritas. Scenografię oraz opiekę reżyserska nad przedstawieniem miłay Panie: Edyta Stanisławczyk, Małgorzata Idzikowska oraz Urszula Kicior.Jak mówi wiele źródeł, pierwsze przedstawienie związane z narodzinami Jezusa Chrystusa stworzył święty Franciszek z Asyżu w 1223 roku we Włoszech. Widowiska jasełek w Polsce po raz pierwszy miały miejsce na przełomie XIV i XV wieku. Wówczas jasełka przedstawiane były z udziałem figur, które następnie zastąpiono marionetkami i kukiełkami. Z upływem czasu i wkroczeniem do Polski czasów średniowiecza, tradycję jasełek przedstawiano w formie teatralnej, z udziałem prawdziwych aktorów. Zwyczaj wystawiania jasełek początkowo miał miejsce tylko w kościołach. Warto wspomnieć, że scenariusz przedstawienia zawierał zarówno biblijne wydarzenia, jak i nawiązywał do codziennych zwyczajów ludzi. Tak pozostało do dzisiaj.