I Gminny Konkurs Recytatorski

„Z poezją na ty”. Pod takim hasłem 21 kwietnia odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była nasza szkoła.  Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć uczniów wraz z opiekunami ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy, a także z zaprzyjaźnionej PSP nr 5 w Radomiu. Nauczyciele, którzy stanowili jury, oceniali uczniów w dwóch kategoriach wiekowych- klasy IV-V i VI. Zwracali uwagę na  pamięciowe opanowanie tekstu, dobór repertuaru, interpretację wiersza, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczniowie wykazali się prawdziwym kunsztem recytatorskim, mimo to zadaniem jury było wyłonienie najlepszych z najlepszych.

I tak w kategorii klas IV- V pierwsze miejsce zajęła Julia Szałas z PSP w Kowali, drugie miejsce Kinga Lech z PSP w Młodocinie Mniejszym, trzecie Julia Mężyk z PSP w Kończycach.  Wyróżniona została Małgorzata Zawadzka z PSP nr 5 w Radomiu.

W kategorii klas VI pierwsze miejsce przyznano Weronice Wójcickiej z PSP w Mazowszanach, drugie miejsce Mikołajowi Czajkowskiemu także  z Mazowszan, trzecie Łucji Nogaj z PSP w Bardzicach. Wyróżnieni w tej kategorii to Gabriela Fryszkowska- PSP Bardzice oraz Oliwier Gont - PSP Kończyce.

Dyrekcja szkoły zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

Koordynatorami konkursu były panie: Jolanta Wolska i Urszula Kicior.