Kolorowy tydzień w naszej szkole

Samorząd Uczniowski pod kierownictwem nauczycieli zrealizował projekt pod hasłem „Tydzień kolorów”. Jego celem była integracja uczniów i nauczycieli, nauczanie poprzez zabawę, wprowadzenie optymistycznych idei i wizji w nauczanie i wychowanie oraz spędzanie czasu ze sobą.

Poniedziałek adresowany był do górników, czyli kolor czarny. Tego dnia nauczyciele specjaliści przygotowali gazetki tematyczne na temat ciężkiej pracy górników. Uczniowie klas młodszych w czasie zajęć poznali historię patronki górników - Świętej Barbary i dowiedzieli się, z jakich skarbów, wydobywanych z ziemi możemy korzystać (węgiel, sól, miedź).

Wtorek wypadł,,Międzynarodowy Dzień Wolontariusza’’. W tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrani byli na kolor pomarańczowy. Nauczyciele specjaliści zorganizowali lekcje tematyczne oraz gazetki. Tego dnia chcieliśmy pokazać wszystkim, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.

Środa, jak przystało na 6 grudnia, czyli Mikołajki, okazał się dniem czerwonym. Opiekunowie opracowali tablice z mikołajkowymi ciekawostkami. Uczniowie mieli możliwość udziału w konkursie ,,Tak to leciało’’. Każda klasa zaprezentowała wcześniej wylosowane piosenki.

Czwartek związany był z kolorem białym. Tego dnia uwaga uczniów skierowana została na nietolerowanie przemocy. Dzień ten był okazją do „rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej”. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki tematyczne oraz gazetki ścienne na dany temat.

Niebieski piątek to ,,Dzień Praw Człowieka’’.10 Grudnia, obchodzony na całym świecie, jako Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, stał się okazją do przypomnienia całej społeczności uczniowskiej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach o prawach i wynikających z nich obowiązkach każdego człowieka. Projekt gazetki przygotowali uczniowie klasy VIII.

Każdego dnia Tygodnia Kolorów, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przychodzili ubrani w obowiązujący tego dnia kolor. Było naprawdę kolorowo. Każdy dzień Tygodnia Kolorów cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły. Dla wszystkich była to chwila radości oraz oddechu od "zwykłych" zajęć.