Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

Czytanie na dywanie w szkolnej bibliotece

Wiemy że, głośne czytanie dzieciom: pobudza ciekawość świata, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację, rozwija umiejętność słuchania. Dlatego też oddział przedszkolny wraz z biblioteką szkolną i publiczną organizuje cotygodniowe spotkania z książką. Starsi koledzy i koleżanki z klasy 8 w każdy poniedziałek czytają młodszym kolegom różne bajki i opowiadania. 27 listopada „Czytanie na dywanie” było dla wychowanków oddziału przedszkolnego szczególne, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia przypadające na 25 listopada. Naszym gościem specjalnym była Pani Jolanta Nowicin, która przeczytała bajkę „Kubuś Puchatek i najlepsi przyjaciele”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii bohaterów książki. Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Uczniowie klasy 8 dla młodszych kolegów poprowadzili zabawy takie jak: „Balonik”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. „Chusteczka haftowana”. Odbył się również konkurs, w którym dzieci musiały ułożyć z puzzli pluszowego misia. Na zakończenie każdy otrzymał balona i z uśmiechem na twarzy wrócił do swojej sali. Akcja pozwala na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, ale także na doskonalenie umiejętność płynnego czytania przez starszych uczniów. Zajęcia mają oczywiście także walory integracyjne.