II miejsce w Regionie Radomskim dla SK LOP

27 listopada w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się konferencja organizowana przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody pod hasłem „90 lat Ligi Ochrony Przyrody w 100 – leciu Niepodległości Polski”. O udziale mieszkańców Radomia i regionu radomskiego w walkach o niepodległość w latach 1914 – 1921 opowiadał historyk - pan Przemysław Bednarczyk. Historię Ligi Ochrony Przyrody na przestrzeni 90 lat przedstawił wiceprezes ZO LOP i jednocześnie wicedyrektor RDLP – pan Piotr Kacprzak. Podczas konferencji odbyło się wręczanie medali i odznaczeń dla wyróżniających się przyrodników i opiekunów szkolnych kół LOP. Złoty Medal Ligi Ochrony Przyrody otrzymała z rąk Prezesa Zarządu Głównego LOP pani Jolanta Nowocin, a pani Anna Bzducha - Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przyrody”. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP”. W tej edycji szkolne koło LOP w Bardzicach prowadzone przez panie Jolantę Nowocin i Annę Bzduchę zdobyło II miejsce w Regionie Radomskim.  Gratulacje!!!