Euroweek 2023

Już po raz piąty grupa 19 uczniów z klas VI-VIII wraz z opiekunami – Urszulą Kicior i Jolantą Nowocin wzięła udział w warsztatach szkoleniowych „EuroWeek” , które odbywają się w Kotlinie Kłodzkiej, w woj. dolnośląskim. W dniach od 12 -16 grudnia 2023r. przebywaliśmy w Długopolu Dolnym. Zajęcia prowadzone w formie zajęć interaktywnych, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń pozwoliły doskonalić umiejętności językowe. Uczniowie współpracowali w grupach, prowadzili rozmowy i dyskusje w języku angielskim oraz zdobywali wiadomości o krajach, z których pochodzą wolontariusze (Kolumbii, Peru, Mjanmy/Birmy, Indii, Gruzji, Panamy). Oczywiście nie mogło zabraknąć tańców i gier integracyjnych oraz pokazu talentów. Prezentując swoje umiejętności i projekty uczniowie zdobywali pewność siebie oraz przełamywali bariery komunikacji w języku obcym. Nasi uczniowie bardzo szybko zintegrowali się z grupą z innej szkoły oraz wolontariuszami.