Publiczna Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Bardzicach

Nasze działania

Nasze działania:

Szkolne Koło Caritas;

W dniach 20.09.2018r. - 1.10.2018r. Szkolne Koło Caritas w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, przeprowadziło zbiórkę artykułów szkolnych. Celem akcji było skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych dzieciom uczęszczającym do ochronki „Ziarenko” prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w parafii Wniebowzięcia NMP w Złoczowie., położonego ok. 80 km. od Lwowa. Zebraliśmy łącznie 120 sztuk przyborów szkolnych, w tym zestawy: kredek, pisaków, farb. Wszystkie dary 2.10.2018r. zostały przekazane do Diecezjalnej Caritas w Radomiu. Dziękujemy za każdy dar serca

12 października członkowie SK „Caritas”  włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie rozważań różańcowych w naszym kościele parafialnym w Bardzicach. Chrześcijańska formacja duchowa, oprócz działalności charytatywnej, wpisuje się w statut i działalność Koła Caritas.

30 października  członkowie naszego koła posadzili 50 sadzonek żonkili. W ten sposób rozpoczęliśmy przygotowanie do ogólnopolskiej  akcji „POLA NADZIEI 2018-2019”, której celem jest finansowe wsparcie osób przewlekle chorych.

Szkolne Koło Wolontariatu

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. nasz klub Caritas - Wolontariat wziął udział w Gminnej Akcji zbiórki żywności w sklepach na terenie gminy Kowala. Zebrano duże ilości artykułów spożywczych. Celem akcji była świąteczna pomoc ludziom potrzebującym. Dziękujemy naszym wolontariuszom zaangażowanym w akcję oraz wszystkim darczyńcom. W dniach od 26 listopada do 6 grudnia 2018r.  SK Caritas przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej Zbiórki Żywności na terenie szkoły. Wolontariusze zebrali ok. 60 kg żywności, która w dniu 10.12. 2018 została przekazana do radomskiego, diecezjalnego oddziału Caritas.

Wzięliśmy także udział w gminnej akcji „List do św. Mikołaja”, której celem było spełnienie marzenia niepełnosprawnej dziewczynki. Dzieci z naszej szkoły ochoczo odpowiedziały na list Sandry. Zebrano pieniądze, za które została zakupiona upragniona duża lala z zestawem ubrań na zmianę. Dodatkowo dziewczynka otrzymała od nas słodycze, puzzle i torebkę do zabawy. Mamy nadzieję, że prezenty sprawiły jej dużo radości. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom.

5 grudnia 2018r. w Kowali odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W tym roku nasz klub został wyróżniony za codzienną pracę na rzecz promocji i rozwoju idei wolontariatu w gminie Kowala. Ponadto uczennica klasy VII Nina Utkowska została uznana za Super Wolontariusza naszej szkoły. Zarówno Klub jak też Nina zostali nagrodzeni statuetkami i pamiątkowymi dyplomami.