Regulamin dowozu autobusami szkolnymi

Regulamin przewozu uczniów autobusami szkolnymi

1. Autobusami szkolnymi mogą być przewożeni tylko uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach.
  2. Za przewóz uczniów odpowiada Urząd Gminy  w Kowali-Stępocinie
  3. Uczniowie na odjazd autobusu powinni oczekiwać w wyznaczonym ku temu miejscu.
  4. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do odjazdu autobusem o dokładnie określonej w planie dowożenia uczniów godzinie.
  5. W razie zmiany planu zajęć, o godzinie odjazdu uczniów ze szkoły decyduje dyrektor szkoły, odpowiedzialny za plan dowożenia uczniów.
  6. Uczniowie, którzy z własnej przyczyny nie odjadą ze szkoły właściwym kursem, ze szkoły powinni być odebrani przez rodziców.
  7. Do autobusu uczniowie wchodzą pojedynczo, zdejmując plecaki. Prawidłowość wchodzenia i wychodzenia kontroluje opiekun jeżdżący autobusem.
  8. W autobusie w czasie jazdy i na postoju nie wolno :
  • niszczyć krzeseł,
  • chodzić,
  • bić się, przepychać,
  • krzyczeć,
  • rzucać różnymi przedmiotami.
  • obowiazkowo zasłaniać usta i nos maseczkami.

9. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do wykonywania poleceń opiekuna w danym autobusie.

10.Uczniowie, którzy permanentnie nie stosują się do powyższego regulaminu nie będą mogli być dowożeni do szkoły autobusami szkolnymi.