Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Wystawa "Bohaterom niepodległej ..."

Wystawa "Bohaterom niepodległej ..."Za rok będziemy świętować okrągłą, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowując  się do tego wydarzenia, a jednocześnie realizując projekt „Promujemy czytanie”,  uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę w bibliotece szkolnej.  Wystawa jest zorganizowana w formie książki. Jej pierwsza karta,  to tytuł wystawy – „Bohaterom niepodległej”. Na kolejnych, czterech tablicach,  zostały przedstawione sylwetki  Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa. Ostatnia szósta tablica zatytułowana „Bohaterom niepodległej - uczniowie”. Cała wystawa została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, którzy bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zadania.