Sleeveface - ubierz się w książkę

W ramach realizacji zadania Sleeveface klasa IV pod kierunkiem Pań: Danuty Bazydło i Anety Podgórskiej oraz klasa V pod kierunkiem Pana  Arkadiusza Bazydło wykonały bardzo ciekawe i interesujące prace fotograficzne. Realizacja sleeveface polega na zrobieniu zdjęć, których elementem jest okładka książki wkomponowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, sylwetki. Efekt jest zaskakujący, często zabawny, a wymyślanie kolejnych montaży wymaga wyobraźni i kreatywności. Technika ta to nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa w szkole. Uczniowie z wielkim entuzjazmem tworzyli swoje prace, szukali ciekawych okładek książek, które pomogłyby stworzenie kompozycji spełniających ich wyobraźnię. Niewątpliwie jest to okazja do odwiedzin biblioteki szkolnej, obcowania z książką, zainteresowania się nie tylko szatą graficzną, ale także problematyką, którą porusza. Uczniowie po raz kolejny mogli przekonać się o atrakcyjności poznawania świata poprzez kontakt z książką, który inspiruje do czytania.