VII Halowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Gminy Kowala

W dniu 11 grudnia 2018 roku drużyna naszej szkoły wzięła udział w siódmym już, gminnym turnieju halowej piłki nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 6 szkół z terenu gminy, a turniej rozgrywano systemem ligowym. Tegoroczny turniej dostarczył dużo emocji, stał na bardzo dobrym poziomie i toczył się w sportowej atmosferze. Na uwagę zasługuje też fakt, że zagrała rekordowa liczba drużyn, bowiem wszystkie placówki z terenu gminy wystawiły swoje reprezentacje. Wśród faworytów specjaliści upatrywali gimnazjalistów z Parznic oraz gospodarzy z Kowali. Nasza drużyna oraz Mazowszany były mocno osłabione ze względu na wyjazdy uczniów na inne imprezy. Drużyny z Młodocina i Kończyc Kolonii, które ostatnio nie odnosiły wielkich sukcesów stanowiły wielką niewiadomą co do ich możliwości. Los sprawił, że w pierwszym meczu spotkały się ekipy z Parznic i Kowali. Po emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu górą gimnazjaliści. W kolejnym spotkaniu, gdzie widać już było różnicę  poziomu gry w stosunku do pierwszej potyczki, padł remis między Młodocinem i Kończycami. Trzeci mecz turnieju to występ naszej ekipy przeciwko Parznicom. Niespodziewanie dla rywali stawiliśmy zacięty opór, gdy po stracie bramki potrafiliśmy doprowadzić do remisu. Niestety siła fizyczna i dokładniejsza gra rywali sprawiły, że tuż przed końcowym gwizdkiem tracimy bramkę, przegrywając nieznacznie mecz. Drugi nasz mecz to walka z gospodarzami, bardzo zacięta, w której nasz bramkarz Mateusz Jarocki dwoił się i troił broniąc strzały. Końcówka tego meczu to istna „Obrona Częstochowy”, ale dla nas skuteczna, mecz kończy się remisem. W trzecim meczu zmęczenie dało się we znaki i ulegamy Mazowszanom jedną bramką. Jak się później okazało ten mecz miał kluczowe znaczenie w walce o podium imprezy. Kolejną potyczkę rozegraliśmy z Młodocinem triumfując 3:0, a hattrikiem popisał się nasz kapitan Igor Jastrzębski. Ostatni akcent turnieju to nasz pojedynek z Kończycami. Rozpoczęliśmy go piorunująco strzelając bramkę po kilku sekundach, a przed upływem minuty było juz 2:0. Po otrząśnięciu rywali  o bramki nie było już tak łatwo, ale nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Miłą chwilą dla drużyn było jak zwykle wręczenie nagród, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych, które sportowcy otrzymywali z rąk wójta gminy Kowala Dariusza Bulskiego. Trzy najlepsze ekipy otrzymały puchary, najlepszym strzelcem został zawodnik z Parznic, najlepszym zawodnikiem piłkarz z Kowali, natomiast najlepszym bramkarzem nasz Mateusz Jarocki.

Wyniki turnieju

PSP Parznice – PSP Kowala                                                     3 : 1

PSP Młodocin Mniejszy – PSP Kończyce Kolonia                  1 : 1

PSP Bardzice – PSP Parznice                                                    1 : 2

PSP Młodocin Mniejszy – PSP Mazowszany                           1 : 1

PSP Kowala – PSP Bardzice                                                     0 : 0

PSP Kończyce Kolonia – PSP Mazowszany                             0 : 3

Kończyce Kolonia

24

4

Drużyna PSP Bardzice wystąpiła w następującym składzie : Igor Jastrzębski – kapitan,  Mateusz Jarocki – bramkarz, Dawid Matysiak, Piotr Michalski, Aleksander Mróz, Dawid Śledź, Tomasz Michalski, Hubert Morawski, Jakub Dziuba, opiekun – Adam Dujko.