Publiczna Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Bardzicach

 • Kalendarium

  Niedziela, 2019-01-20

  Imieniny: Fabioli, Miły

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 340734
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 152 dni

Rzucam wszystko i czytam po raz drugi

Rzucam wszystko i czytam po raz drugi

21 marca 2018 roku nauczyciele sprawili kolejną niespodziankę swoim uczniom, w ramach projektu: „Promujemy czytanie”. Pierwszy dzień wiosny kojarzy się nie tylko z topieniem Marzanny, pożegnaniem zimy, powitaniem wiosny, ale także z wiosenną atmosferą w szkole cechującą się psikusami.  W tym dniu nauczyciele na 10 minut przerwali swoje lekcje i zaczęli czytać uczniom fragmenty „książek swojego dzieciństwa”. Taka akcja miała już miejsce w I semestrze 6 grudnia.

Oddział 0

Pani Anna Bzducha przeczytała przedszkolakom fragmenty książki „Leśne przygody” Małgorzaty Gintowt. Są to opowiadania dotyczące pożegnania zimy oraz nadejścia wiosny. Tematy, do których zawsze się powraca z dziećmi obserwując przyrodę, ponieważ spostrzeżenia każdego z nas są różne. A świat widziany oczami dzieci jest bardzo ciekawy i piękny.

Klasa I

Pani Edyta Stanisławczyk przeczytała uczniom klasy I fragment książki Marii Kownackiej: „Razem ze słonkiem”. Wybór lektury wiąże się z pewnym sentymentem z okresu dzieciństwa. Była to nagroda książkowa dla pani za bardzo dobre wyniki w nauce w klasie III. 

Klasa II

Pani Jolanta Wolska przeczytała uczniom klasy II fragment książki Bożeny Piergi: „Dobre wychowanie wierszem”, ponieważ uważa, że o sprawach właściwego zachowania zawsze powinno się przypominać uczniom.

Klasa III

Pani Dorota Nalberska zaprezentowała uczniom klasy III fragment książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla”. Książkę tę pani otrzymała w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce w klasie I.

Klasa IV

Pani Magdalena Babula przeczytała uczniom klasy IV fragmenty „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupéry. Jest to książka, która, wg pani,  uczy przyjaźni i rozwija wyobraźnię.

 Klasa V

Pani Danuta Bazydło na lekcji matematyki w klasie V wprowadziła uczniów w świat „Jacka, Wacka i Pankracka” Miry Jaworczakowej. Była to pierwsza książka przeczytana pani przez Jej mamę, do której zawsze wraca z sentymentem. Uczniowie klasy V wysłuchali również fragmentów książki Ewy Szelburg-Zarembiny: „Chłopiec z perły urodzony”, które odczytała pani mgr Wanda Węgrzycka. Wybór książki przez panią uzasadniony był tym, że była to nie tylko dla pani, ale także dla Jej córki, ulubiona książka z dzieciństwa.

Klasa VI

Pani Urszula Kicior czytała uczniom klasy VI „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara. Uważa, że jest to książka, która szczególnie zapadła w Jej pamięci ze względu na smutne, tragiczne losy Nemeczka.

 Klasa VII

Pani Jolanta Nowocin, aby  zachęcić młodzież do przeczytania kolejnej lektury, wybrała książkę Henryka Sienkiewicza pt.: „Latarnik”. Książka, która traktuje o odpowiedzialności za swoją pracę, a także porusza sprawy patriotyzmu.