Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

5 października uczniowie klas III, IV i V pod opieką Pani Danuty Bazydło, Pani Urszuli Kicior oraz Pana Arkadiusza Bazydło wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 8.30.. O tej godzinie spod szkoły wyruszył autokar z wycieczkowiczami. Zwiedzanie rozpoczeliśmy od  Klasztoru Ojców Oblatów, który znajduje się na Łysej Górze. Dostalismy się tam Drogą Królewską - ścieżką, którą do klasztoru wędrowali królowie Polski. Władysław Jagiełło - pogromca Krzyżaków pod Grunwaldem był tam aż 7 razy. Poznalismy historię klasztoru, uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie. W podziemiach kościoła uczniowie zobaczyli zmumifikowane w sposób naturalny ciało księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, który w XVII wieku pokonał Kozaków i Tatarów. Z punktu widokowego podziwialiśmy piekną panoramę Ziemi Kieleckiej oraz wspaniałe świętokrzyskie gołoborze.

Z dużą ilością wrażeń oraz torbami pamiątek wróciliśmy do szkoły.