Zielona szkoła w górach

W dniach 21.05.2018 r. - 26.05.2018 r. uczniowie klasy IV i klasy V pod opieką Pani Danuty Bazydło i Pana Arkadiusza Bazydło uczestniczyli w 6-dniowej "Zielonej Szkole". Tym razem udaliśmy sie w góry. Zakwaterowanie mieliśmy w miejscowości Gliczarów Górny. Pierwszego dnia zwiedzalismy Kraków. Byliśmy na Wawelu, odwiedziliśmy Wawelskiego Smoka, który dla nas zionął ogniem. Następnie Traktem Królewskim przeszliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, Pomnik Mickiewicza oraz wszędobylskie gołębie. Kolejnym punktem była Brama Floriańska i Barbakan. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Zakopane: słynną ulicę Krupówki, wjechaliśmy kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Tatr i Zakopanego. W drodze powrotnej zjechaliśmy wyciągiem kanapowym z Polany Szymoszkowej. Wieczorem gry i zabawy profilaktyczne prowadzone przez naszych opiekunów. Trzeci dzien to pobyt na Kasprowym Wierchu. Wjechaliśmy tam kolejką linową. Podczas podróży towarzyszyło nam trochę emocji. Wieczorem odbyło sie ognisko z kiełbaskami, podczas którego uczniowie prezentowali się w występach artystycznych, a ponadto dokonano wyboru Miss i Mistera Zielonej Szkoły. Najcięższy to czwarty dzień naszego pobytu. Dotarliśmy nad Morskie Oko po 18 kilometrowej wędrówce w obie strony. Ale było warto. Piękne widoki pozostaną na zawsze w naszych sercach. A wieczorem śluby zielonoszkolne. Na ślubnym kobiercu stanęło 6 szczęśliwych par. W piątek zwiedziliśmy skocznie narciarskie w Zakopanem, Sanktuarium na Krzeptówkach (tutaj wyspowiadaliśmy się przed powtórką komunii świętej) i przeszliśmy Dolinę Kościeliską. Po obiedzie zaś kąpiel w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Gdy przyszła sobota nie chcialo się nam opuszczać gór. Ale, kiedyś trzeba wrócić do rzeczywistości i obowiązków szkolnych. Szczęśliwy z udanego wyjazdu wróciliśmy do domów. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam akcja "Rzucam wszystko i czytam".