Sukces w IX Gminnym Konkursie Matematycznym

W dniu 11 kwietnia 2018 roku odbył się II etap IX Gminnego Konkursu Matematycznego w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Czteroosobowe reprezentacje szkół z Kowali, Mazowszan, Młodocina, Kończyc, Parznic i Bardzic zmagały się z zadaniami matematycznymi w dwóch kategoriach: klasy IV-V i klasy VI-VII. Naszą szkołę reprezentowały:

Maja Jankowska, klasa IV,

Julia Rogala, klasa V,

Monika Sadowska, klasa VI,

Oliwia Rafalska, klasa VII.

Uczniowie rozwiązywali zadania przez 60 minut. Następnie po poczęstunku i zajęciach z tablicą interaktywną nastąpiło podsumowanie wyników konkursu. W kategorii klas VI-VII 3 uczniów uzyskało maksymalny wynik. Wśród nich była Oliwia Rafalska. Po dogrywce Oliwia zajęła III miejsce. Natomiast w kategorii klas IV-V Maja Jankowska zajęła II miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody, wśród których były vouchery dla klas do Kręgielni Platinium. Do konkursu przygotowywała i opiekę nad uczniami sprawowała pani Danuta Bazydło.